Prečo drevostavby?

Drevo patrí medzi ekologický, zdravotne nezávadný,  hlavne prirodzene obnoviteľný materiál. Čo dodáva dreveným stavbám ich jedinečnosť.

Výhodami montovaných stavieb je ich rýchla výstavba, možnosť stavať počas celého roka vďaka suchým procesom výstavby.

Svojim konštrukčným zložením a hrúbkou stien je obrovskou výhodou dosiahnutia parametrov domu a úspora priestoru (8-10%) ako pri iných technológiach. Vysoká kvalita použitých materiálov a prevedenia. Difúzne otvorené skladby stien, kde sa nekondenzujú ale konštrukciou unikajú vodné pary, ktoré sú živnou pôdou pre vznik plesní, mikroorganizmov a vážne môžu ohrozovať zdravie. Výlučne používame drevo vysušené na 8-13%, aby sme nevytvárali podmienky pre drevokazný hmyz, hlodavce a pod.

Sendvičové montované stavby sú špecifické svojimi vlastnosťami, ktoré vďaka svojim konštrukčným zloženiam použitým materiálom dokážu dosiahnuť.

  • Pri malých hrúbkach stien (od 255mm) vieme stavať domy s minimálnymi energetickými stratami od Ultranízkoenergetických (A1) až po pasívne (A0)
  • Nami používaná skladba konštrukcie dosahuje lepšiu nepriezvučnosť ako masívne steny. Vysoká objemová hmotnosť nami používaných izolačných materiálov vynikajúco utlmuje hluk.
  • Používané materiály majú vynikajúcu požiarnu odolnosť. Drevovláknitá izolácia Steico pri horení zuhoľnatie a zamedzí tak šíreniu požiaru. Fermacellové dosky sa tiež vyznačujú vysokou odolnosťou voči ohňu.
  • Konštrukcia našich stavieb je dostatočne pevná, ukotvená k základovej doske, napriek tomu aj čiastočne pružná a odolnejšia voči zemetraseniam oproti klasickej stavbe